chovatelé Hať

 
 

Mladí chovatelé

Po obnovení organizace jsme také začali  pracovat s mladými chovateli. Pomáháme  mladým chovatelům se založením jejich vlastního chovů a připravujeme je na Soutěž chovatelské dovednosti mládeže, které se každoročně účastní.

V roce 2001 se přihlásil Petr Gajda na Soutěž chovatelské dovednosti mládeže a v okresním kole v odbornosti holubi II vyhrál a zajistil si postup do národního kola, které se konalo v Dětmarovicích. Zde také vyhrál a položil tím základní kámen pro činnost mladých chovatelů v naší ZO.

V roce 2002 se již čtyři mladí chovatelé zúčastnil soutěže a to Pavel Lampart, Petr Gajda, Jiří Otava a Tomáš Chrobáček. První dva jmenování postoupili do národního kola. V Bakově nad Jizerou naší členové obsadili: 1. místo Pavel Lampart za obor králíci I a 2. místo Petr Gajda v holubech II.

V roce 2003 se účastnilo soutěže z naší ZO pět mladých chovatelů a to Petr Gajda, Pavel Lampart, Martin Adamčík, Tomáš Chrobáček, Jiří Otava. Toto kolo bylo asi nejúspěšnější, protože z těchto pěti se dostali čtyři na celostátní kolo a tam tito soutěžící taky nezklamali. Petr Gajda vyhrál v holubech II, Pavel Lampart také obsadil 1. místo za odbor králici I, Martin Adamčík byl druhý v holubech I a Tomáš Chrobáček dostál pohár za 3.místo v oboru exotické ptactvo II. Národní kolo proběhlo v Lipníku nad Bečvou

V roce 2004 se mladí chovatelé účastnili okresního kola soutěže, byli to P.Gajda, P.Lampart, M.Adamčík, T.Chrobáček, J.Otava, V.Adamčík. Do národního kola postoupilo pět z nich. Národní kolo proběhlo v Rumburku v termínu 18.–22.8.2004. Na tomto celostátním kole obsadil Petr Gajda 1.místo a Martin Adamčík 4.místo oba za obor holubi II, obor králíci I se umístil na 2.místě Pavel Lampart, Václav Adamčík za obor drůbež I obsadil 7.místo, a Tomáš Chrobáček, který soutěžil za exotické ptactvo II obsadil 5 místo.

V roce 2005 se okresního kola soutěže pro mládež zúčastnili 4 naší chovatelé a všichni postoupili do národního kola. V národním kole se umístil Adamčík Václav na 3.místě v oboru drůbež I, Lampart Pavel v oboru králící II obsadil 13.místo, Lampart Tomáš obsadil 6. místo v oboru exotické ptactvo I a Adamčík Martin se umístil na 5.místě v oboru holubi II. Národní kolo proběhlo v Kopřivnici.

V roce 2006 se přihlásilo do okresního kola SCHDM 5 mladých chovatelů za naší ZO a všichni s přehledem vyhráli a zajistili si postup na národní kolo, které se konalo v Hradci Králové. Zde pak obsadili: Lampart Pavel — 7. místo (králíci II), Lampart Tomáš — 5. místo (exoti II), Popelek Jiří — 4. místo (holubi II.), Adamčík Martin —      6. místo (holubi II) a Adamčík Václav — 2. místo (drůbež I). Adamčík Václav postoupil i do mezinárodního kola, které se konalo na Slovensku ve městě Gbely. Zde ze ziskem 138 bodů vyhrál a pomohl tak obhájit
putovní pohár pro ČSCH.

V roce 2007 se přihlásilo do soutěže SCHDM z naší organizace 5 mladých chovatelů. Do celostátního kola, které se konalo v Kroměříži postoupili 4 zástupci z naší organizace. Na národním kole dopadli následovně: Václav Adamčík — 2.místo (drůbež  II), Lampart Pavel — 4.místo (králíci II), Lampart Tomáš — 2.místo (exotické ptactvo II), Popelek Jiří ml. —  1.místo (holubi II)  

V roce 2008 se do okresního kola SCHDM přihlásilo 5 chovatelů z naší ZO.
Všichni postoupili do národního kola které se konalo v Jiřetíně pod Jedlovou.
Tam se umístili následovně: Lampart Pavel- 5.místo (králíci II.),Adamčík Václav- 4.místo(drůbež II.),Lampart Tomáš- 4.místo(exoti II.),Adamčíková Aneta- 3.místo(holubi I.),Popelek Jiří- 1.místo (holubi II.).Popelek Jiří postoupil do mezinárodního kola,které se konalo v Liptovském Hrádku kde také vyhrál.

V roce 2009 se z naší ZO do okresního kola přihlásilo 7 chovatelů.Všichni postoupili do národního kola které se konalo ve Žďaru na Sázavou.Dopadli zde takto:Lampart Tomáš- 7.místo(exoti II.),Adamčík Václav-5.místo(drůbež II.),Pustka Jakub-4.místo(drůbežI.),Majerová Pavlína-3.místo(kožešinová zvířata II.),Adamčíková Aneta-3.místo(holubi I.),Popelek Jiří-1.místo(holubi II.),Tesař Michal-1.místo(drůbež I.).

V roce 2010 se chovatelé z naší ZO zúčastnili okresního kola v počtu 3 soutěžících.Všichni tři postoupili do mezinárodního kola v Litomyšli.Zde se pak umístili na těchto místech:Adamčík Václav-5.místo(drůbež II.),Adamčíková Aneta-3.místo(holubi I.),Tesař Michal-2.místo(drůbež I.).

V roce 2011 se z náší organizace zúčastnilo 5 chovatelů okresního kola z nichž všichni postoupili do mezinárodního kola,které se konalo v Opavě.
Obsadili tato místa:Ostárková Ester-7.místo(kralíci I.),Adamčíková Aneta-3.místo(holubi II.),Lampart David-2.místo(drůbež II.),Janosh Jakub-1.místo
(exoti I.),Tesař Michal-1.místo(drůbež I.). Také pomocí našich mladých chovatelů okres Opava uhájil z minulé chovatelské dovednosti mládeže pohár nejlepšího okresu ze ziskem: 4 zlatých,4 stříbrných a 4 bronzových medailí  ch.opava